ahmad mehranfar tarlan parvaneh shabnam gholikhani

ژاپن و دستیابی به ارز دیجیتال ملی ژاپن و دستیابی به ارز دیجیتال ملیژاپن و دستیابی به ارز دیجیتال ملی

ارز دیجیتال

وزرای دارایی و روسای بانک های مرکزی اخیراً در اجلاس G-20 (گروهی متشکل از وزرای اقتصاد و مسولان بانک‌های مرکزی) در مورد قانونگذاری کریپتوکارنسی به بحث و گفتگو پرداخته اند و ژاپن نشانه هایی از علاقه اش به این موضوع را ابراز کرده است. روسای بانک مرکزی ژاپن (BOJ) ، وزارت دارایی (MOF) و آژانس خدمات مالی (FSA) جلسات متعددی را برگزار کردند تا تعیین کنند آیا این کشور باید در راستای ایجاد ارز دیجیتال ملی خود اقدام کند یا خیر.

موضوعات مورد بحث شامل تأثیر پذیرش ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) از سوی دولت ژاپن بر اقتصاد جهانی است. با وجود افزایش بی شمار اکسچنج های کریپتو ، دلار آمریکا همچنان به عنوان یک ارز جهانی مورد استفاده قرار می گیرد.

ژاپن همیشه نقش یک رهبر را در صنعت کریپتوکارنسی داشته است

به عنوان زادگاه کریپتوکارنسی ، ژاپن معمولاً در زمینه ی استفاده از فناوری بلاکچین (blockchain) ، از سطح جهانی جلوتر بوده است. اقتصاد آن می تواند بیشترین سود را از پذیرش ارز دیجیتال کسب کند. با این حال ، با گسترده تر شدن این ارزها و همچنین افزایش نگرانی ها در خصوص هک کردن ، جرایم مالی و پولشویی ، ژاپن نیز مانند سایر کشورها با چالش هایی در این باره روبرو است.

آخرین جلسه برای رسیدگی به این موارد نگران کننده در ماه ژانویه برگزار شد. از جمله افرادی که در این جلسه حضور داشتند می توان از ریوزو هیمینو (Ryozo Himino) معاون آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) در امور بین الملل ، یوشیکی تاکِئوچی (Yoshiki Takeuchi) معاون وزیر اقتصاد و دارایی در امور بین‌الملل و شینیچی اوچیدا (Shinichi Uchida) مدیر اجرایی بانک مرکزی ژاپن (BOJ) در امور بین الملل نام برد.

بانک مرکزی ژاپن (BOJ) به ویژه قصد دارد برای مقابله با مشکلات مربوط به پذیرش ارز دیجیتال ملی در ژاپن آماده شود. هاروهیکو کورودا (Haruhiko Kuroda)، رئیس بانک مرکزی ژاپن قبلاً اظهار داشت که هیچ تقاضایی برای ارز دیجیتال ملی در ژاپن وجود ندارد ، اما با این وجود ارز تعیین شده می تواند به محض رسیدگی به چالش ها و ریسک های قانونی صادر شود :

“ما از جنبه فنی و حقوقی تحقیق و مطالعه در این زمینه را پیش می ‌بریم تا در زمانی که نیاز به پیشرفت در این زمینه باشد، بتوانیم در مسیر مناسبی قرار بگیریم.”

سایر کشورها نیز طبق برنامه در حال ایجاد ارز دیجیتال خود هستند

ممکن است تحولات خارجی موجب تقویت این بحث ها در ژاپن شود. بانک خلق چین (People’s Bank of China) یک برنامه آزمایشی دو ساله را برای ارزیابی تراکنش های دیجیتال یوان (yuan) آغاز کرده است. پکن به طور واضحی اعلام کرده است که هر ارز دیجیتالی که در چین صادر شود نقش تکمیل کننده ی یوان را ایفا می کند و نه جایگزین آن.

بانک مرکزی انگلستان (Bank of England) ، بانک مرکزی اروپا (European Central Bank) و بانک های مرکزی در سوئد ، کانادا و سوئیس اعلام کردند که مطالعه مشترکی درباره ارزهای دیجیتال برای تسویه حساب های بین المللی انجام می دهند. در همین حال ، سرویس درآمد داخلی ایالات متحده (U.S. Internal Revenue Service) در حال آماده سازی برای برگزاری اجلاس سران کریپتوکارنسی در ماه مارس است.

ترجمه شده توسط دلاریپتو


فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
فال انبیاء
فال انبیاء
فال عطسه
فال عطسه
فال حافظ روزانه
فال حافظ روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت کائنات
فال تاروت کائنات
فال تاروت 10 کارتی
فال تاروت 10 کارتی

اگه بخواید میتونید راحت تر دوباره این صفحه رو پیدا کنید

✅ با این کانال دیگه برای فال و طالع بینی و سرکتاب و اینها دنبال جایی نمیکردی 👇 رایگان هم هست ها💅
تلگرام
تلگرام
سروش
سروش
روبیکا
روبیکا
آی گپ
آی گپ
ایتا
ایتا
بله
بله

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
Copyright © 2014 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای p30sharge.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:p30sharge.ir | نقشه سایت